Skała Jamesa Bonda

Skała Jamesa Bonda

Uwielbiam poznawać nowe miejsca, nawet te przez wiele osób okrzyknięte jako komercyjne i zatłoczone. Lubię wyrobić sobie własne zdanie na dany temat i na własnej skórze przekonać się jak jest naprawdę. Oczywiście wolałabym jak większość z was zwiedzać w kameralnym gronie, mieć czas na kontemplacje, przemyślenia i w spokoju zrobić zdjęcia, ale na przełomie ostatnich kilku lat dzięki promocją biletów lotniczych oraz nowym połączeniom, świat stanął przed nami otworem. Te miejsca, które jeszcze parę lat temu były dla nas niedostępne , dzisiaj są odwiedzane przez tłumy turystów zwłaszcza z Chin.

Nikt nie lubi wstawać przed wschodem słońca, ale to jedyny sposób, aby dotrzeć na wyspie Ko Khao Phing Kan przed tłumem turystów. Podróż speed boatem zajmuje nam niewiele ponad godzinę. Pogoda nam sprzyja, a ja staram się zebrać myśli i przypomnieć sobie jedną ze scen z filmu o przygodach agenta Jamesa Bonda pt. „ Człowiek ze złotym pistoletem”. Dlaczego tak intensywnie rozmyślam o filmie, zamiast podziwiać zmieniający się krajobraz? Skała Jamesa Bonda to inna nazwa wyspy Kho Khao Phing Kan, która w wolnym tłumaczeniu oznacza – „wyspę ze skałą”. To dzięki jednej ze scen z filmu o przygodach agenta 007, wyspa stała się tak popularna.

Dopływamy do brzegu wcześnie rano, plaża jest bardzo kameralna i wyludniona. Zaczynamy się wspinać po kamiennych schodach, które prowadzą nas w głąb wyspy. Po drodze zatrzymujemy się w kilku punktach widokowych z których rozpościera się nieprawdopodobnie piękny widok na skałę Jamesa Bonada i inne wzniesienia w oddali. Szlak prowadzi nas, krętymi ścieżkami do punktu z którego wyruszyliśmy. Na plaży rozstawione są stragany z pamiątkami, a garstka turystów próbuje ominąć je szerokim łukiem;-)

Podróż to nic innego jak prezent dla nas samych, najpiękniejszy dar, którym możemy sobie ofiarować. Dlatego kiedy patrzę na tłumy zwiedzających mam ogromną nadzieję, że skorzystają z tego prezentu najlepiej jak potrafią, a ich wnętrza wzbogaca się i uwrażliwią na piękno świata….

By |2018-03-13T07:42:27+00:00marzec 13th, 2018|Tajlandia|0 komentarzy

Autor:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.