Safari nurkowe po Komodo

Safari nurkowe po Komodo

Budzę się bladym świtem, jest 5:40, a ja najciszej jak tylko potrafię wspinam się po drewnianych, skrzypiących schodach na górny pokład. Biorę głęboki oddech i ciesze się przestrzenią, która mnie otacza. Jest tak spokojnie i cicho, zupełne inaczej zaczyna się mój dzień. Dzień wolny od portali społecznościowych, maili, mesengerów i całej ilości aplikacji z których korzystam, każdego dnia i od których w pewnym sensie jestem już uzależniona.

– Michel, ale jak to nie ma internetu? Pytam zdziwiona pierwszego dnia na łodzi??? Jak to jest możliwe??? I tak przez cały rejs??? Tak przez cały rejs nie będzie internetu, kolejny raz odpowiada Michel delikatnie podirytowany, a zarazem rozbawiony. W nagłych przypadkach mogę udostępnić swój internet – dodaje Michel, ale tylko do sprawdzenia maili i nic poza tym. Pamiętajcie proszę o tym,  że w okolicy są tylko dwa maszty antenowe i zarówno telefony jak i internet rzadko może być dostępny. To prawdziwy detoks pomyślałam i błogosławieństwo, odpocznę, naprawdę odpocznę. W pierwszym momencie przeżyłam szok, ale po dłuższym zastanowieniu się stwierdziłam, że jest to prawdziwe szczęście i będę mogła w pełni cieszyć się tym niezwykłym miejscem i przyrodą.

Na pokładzie panuje, absolutna cisza, jeszcze wszyscy śpią, tylko Agung najmilszy człowiek załogi, odpowiedzialny za porządek w aneksie kuchennym krząta się po pokładzie, wyjmuje tostery, układa kubki, parzy kawę i uśmiecha się do mnie szeroko, mówiąc wesołe – good morning. Agung urodził się na Bali i wie więcej o radości życia niż my wszyscy razem wzięci. Każdego dnia rano rozstawia niewielki ołtarzyk na górnym pokładzie,  zapala kadzidło, i modli się w skupieniu… Nie wiem dlaczego, ale ten widok dogłębnie mnie poruszył. Nie chciałam Agunga podglądać, samo tak jakoś wyszło, kiedy szukałam najlepszego miejsca, aby w spokoju obejrzeć wschód słońca.

Kawa jest już zaparzona, można się częstować dodaje Agung, nie przerywając polerowania sztućców 😉 Z kubkiem pysznej kawy w dłoni siadam na pokładzie i czekam na wschód słońca. Pomarańczowy okrąg powoli wynurza się z oceanu, barwiąc przy tym niebo pastelowymi kolorami. Jak ja kocham tę porę dnia, delektuję się każda sekundą i czuję ogromną wdzięczność, za to, że tu jestem. Kiedyś Wiliam Arthur Ward napisał – ” Odczuwać wdzięczność i nie wyrazić tego, to jak zapakować prezent i go nie wręczyć”.

Powoli pokład  zaczyna tętnić życiem, delikatne ziewnięcia, zaspane dzień dobry, kawa, tosty, grzanki, świeże owoce, tak wygląda nasze przed śniadanie. To znaczy, że jemy coś na szybko, przed naszym pierwszym porannym nurkowaniem. Michel uderzając kilka razy w gong budzi pozostałych uczestników rejsu. Po śniadaniu zapraszam na krótki briefing, omówimy miejsce nurkowe i będziemy mogli rozpocząć podwodną przygodę.

Ubieramy się w pianki, wsiadamy do małej operacyjnej łodzi i płyniemy na nasze pierwsze miejsce nurkowe – manta point. Tak jak sama nazwa wskazuje, możemy liczyć na spotkanie z mantami, zwanymi również diabłami morskimi. Po dopłynięciu na miejsce, zakładamy sprzęt, siadamy na burcie łodzi i na trzy cztery wyskakujemy do wody.

Woda jest przyjemnie ciepła, powoli jak spadochroniarze opadamy w dół, promienie słońca przebijają się przez taflę wody i tworzą migotliwe smugi. Płyniemy  wzdłuż rafy, a wokół nas pojawiają się ławice ryb, sporych rozmiarów żółw delektuje się rafą, odrywając kawałek po kawałku. Na powierzchni Komodo jest spokojne, jakby nieruchome, ale kiedy tylko zanurzymy głowę pod powierzchnię wody, odkrywamy zupełnie inny świat. Świat, różnorodny, nasycony kolorami, tętniący życiem  i bardzo nieprzewidywalny. Pod koniec nurkowania pojawiają się manty, majestatyczne i piękne, z gracją poruszają “skrzydłami”. Życie nie polega na oddychaniu, tylko na chwilach w których wstrzymujemy oddech…..

 

CENTRUM NURKOWE DIVE AWAY – KURSY NURKOWANIA PADI WARSZAWA

“Odkryj Magię Wielkiego Błękitu”

 

Jeszcze nie nurkujesz ? zapisz się na kurs nurkowania w Dive Away Warszawa. Pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczniesz swoją przygodę z nurkowaniem i zaczniesz eksplorować “Wielki Błękit”

Podstawowy Kurs Nurkowania PADI Open Water Diver – Warszawa

Podstawowy kurs Nurkowania PADI Open Water Diver – tryb weekendowy – Warszawa 

A może już nurkujesz i chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności ? Nasze centrum nurkowe oferuje kursy na wszystkich poziomach zaawansowania. Kurs możesz ukończyć podczas jednej z naszych ekscytujących wypraw na siedem kontynentów.

Kurs nurkowania dla zaawansowanych PADI Advanced Open Water Diver – Warszawa

Kurs nurkowania PADI Rescue Diver – nurek ratownik – Warszawa

Kurs pierwsze pomocy przedmedycznej – EFR – Emerygency First Response 

Kurs nurkowania PADI Dive Master – przewodnik nurkowy – Warszawa

 

 

Zapraszamy serdecznie 😉

Dive Away & Diving And Travel

www.dive-away.pl

 

 

By |2020-07-07T20:17:30+00:00październik 18th, 2017|Indonezja|2 komentarze

Autor:

2 komentarze

  1. Gosia 20 listopad, 2017 w 18:08 - Odpowiedz

    Nie mogę się napatrzyć na zdjęcia wspaniałe!!!!!! żółw na tle rafy .. jestem zachwycona 🙂

    • Ketut 21 listopad, 2017 w 06:50 - Odpowiedz

      Komodo to piękne krajobrazy, ale też niesamowite miejsce do nurkowania. Osobiście polecam wszystkim, którzy się jeszcze zastanawiają czy wybrać się w ten rejon świata. Zdecydowanie mówię tak, a im więcej czasu upływa od mojego powrotu z Komodo to mówię trzy razy TAK;-) Miłego dnia

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.