Indie – Jaipur Pałac Miejski i zaślubiny ;-)

Indie – Jaipur Pałac Miejski i zaślubiny ;-)

Podczas zwiedzania Pałacu Miejskiego w Dżajpurze  trafiliśmy na niezwykły moment, a mianowicie trwały przygotowania do tradycyjnego Hinduskiego ślubu. Tylko najzamożniejsi tego świata mogą pozwolić sobie na zaślubiny w takim miejscu. Do przystrojenia pałacu zużyto kilka ton kwiatów. Wyłożono nimi ściany, zrobiono zasłony i  zbudowano ogród. Zawieszono również lampiony i rozciągnięto czerwony dywan. Wszystko wyglądało jak z Baśni Braci Grimm.

Pałac Miejski może odwiedzić każdy zainteresowany. Za niewielką opłatą zwiedzamy dziedziniec, ogród i muzeum w którym najciekawszym eksponatem są dwie olbrzymie srebrne kadzie. Służyły one maharadży do przewożenia wody z Gangesu do picia, kiedy przebywał z wizytą w Anglii. Jako pobożny hindus nie mógł pić innej.  Pałac Miejski został wybudowany w latach 1729 – 32 przez Sawai Jai Singha II. Możemy zaobserwować połączenie dwóch stylów mongolskiego i radźpuckiego. Na szczycie pałacu powiewa rodowa flaga.  Jest to niema informacja dla innych, że maharadża Kumar Padmanabh Singha przebywa w pałacu.

 

1 (Kopiowanie)

2 (Kopiowanie)

3 (Kopiowanie)

4 (Kopiowanie)

5 (Kopiowanie)

6 (Kopiowanie)

7 (Kopiowanie)

8 (Kopiowanie)

9 (Kopiowanie)

10 (Kopiowanie)

11 (Kopiowanie)

12 (Kopiowanie)

13 (Kopiowanie)

14 (Kopiowanie)

15 (Kopiowanie)

16 (Kopiowanie)

By |2017-12-11T20:14:20+00:00luty 23rd, 2015|Podróże|2 komentarze

Autor:

2 komentarze

  1. megi 1 marzec, 2015 w 21:22 - Odpowiedz

    Niesamowite miejsce i wielkie szczęście ze trafiliście na taką okazję 🙂 musiało być przepięknie 🙂

    • Ketut 2 marzec, 2015 w 11:49 - Odpowiedz

      Tak to był wyjątkowy czas, który tam spędziliśmy. W podróży najciekawsze jest to, że nic nigdy nie można przewidzieć;-) Takiej nieprzewidywalności życzę Tobie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.