Indie – Dżajpur i Pałac Wiatrów ;-)

Indie – Dżajpur i Pałac Wiatrów ;-)

W dniu dzisiejszym podbijamy Dżajpur najbardziej kolorowe  miasto świata. I wierzchołek trójkąta w którego skład wchodzi Agra, Delhi i Jaipur.

Nasz kierowca wraz z przewodnikiem czekają na nas przed hotelem.  Jedziemy do centrum gdzie budynki po prawej i po lewej stronie ulicy mają różowy kolor. Czy może być bardziej optymistyczne miasto;-) Wszyscy, którzy mają depresję powinni tu przylecieć. To miejsce działa terapeutycznie ;-)Tyle różu w jednym miejscu. Nie wspomnę o kolorowych straganach z pamiątkami czy wielobarwnymi owocami. Zatrzymujemy się przed  Hava Mahal zwanym również Pałacem Wiatrów. Swą drugą nazwę zawdzięcza swojej lekkiej przewiewnej konstrukcji. Hava Mahal To w rzeczywistości kilkupiętrowa  fasada z wykuszami w kształcie okien, którą wybudował 1799 roku ówczesny maharadża Sawai Pratapa Singha dla swoich dam dworu. Nadmienię tylko, że w haremie  władcy znajdowało się kilkaset kobiet, które nie mogły opuszczać pałacu. Kontakt z nimi mieli tylko eunuchowie i kilka zaufanych osób związanych z dworem. Hava Mahal został zaprojektowany w taki sposób, aby kobiety mogły oglądać uliczne życie, ale same były niewidzialne dla innych. To jak życie w więzieniu tylko w trochę lepszych warunkach. Ze szczytu pałacu rozciąga się niesamowity widok na Jaipur oraz średniowieczne obserwatorium. Teraz we wnętrzu Hava Mahal znajduje się muzeum otwarte dla zwiedzających.

1 (Kopiowanie)

2 (Kopiowanie)

3 (Kopiowanie)

4 (Kopiowanie)

5 (Kopiowanie)

6 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

By |2017-12-12T10:14:20+00:00luty 22nd, 2015|Podróże|6 komentarzy

Autor:

6 komentarzy

 1. kalinkokin 24 luty, 2015 w 09:34 - Odpowiedz

  jak zawsze opisy piękne , zdjęcia profesjonalne ..czytac można codziennie..pozdrawiam Ketut

  • Ketut 24 luty, 2015 w 10:45 - Odpowiedz

   Bardzo dziękuję i również pozdrawiam moją wierną fankę;-)

 2. ewa51328 25 luty, 2015 w 11:21 - Odpowiedz

  Architektura aż dech zapiera , taka piękna !!! Śliczne zdjęcia .Ketut w swoim obiektywie potrafi pokazać świat.Indie takie kolorowe,pełne życia i bogactwo kolorów .Super relacja ..pozdrawiam

 3. ela -katowice 25 luty, 2015 w 11:27 - Odpowiedz

  Nigdy nie myślałam,że Indie tak wyglądają, i że mają takie piękne miejsca.Dziękuję Ci Ketut.Ta Twoja wyprawa i wspaniałe zdjęcia pozwoliły mi zobaczyć kawałek cudownego świata.

 4. gosia 1 marzec, 2015 w 21:07 - Odpowiedz

  Podróżuję czytając 🙂 magiczne miejsce 🙂 super fotki – pozdrowienia

  • Ketut 2 marzec, 2015 w 11:50 - Odpowiedz

   Bardzo dziękujemy i również pozdrawiamy 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.