Bali – Świątynia Pura Gunung Kawi

Bali – Świątynia Pura Gunung Kawi

Pura Gunung Kawi znajduje się w pobliżu miejscowości Tampak Siring, około 5 km od znanej Świątyni  Tirta Empul. Otoczona jest dżunglą oraz polami ryżowymi, które mają intensywny zielony kolor.  Przy wejściu wita nas leciwy Pan o smutnym, zmęczonym spojrzeniu. Mógłby nam opowiedzieć nie jedną historie, ale jest już późno, a słońce chyli się ku zachodowi. Śpieszymy się, aby dojść do Świątyni zanim wszystko zniknie w ciemnościach. Podaje nam chusty, abyśmy przepasali nimi biodra i okazali szacunek Bogom. Miejsce jest magiczne, przywołuję relaksującą i spokojną atmosferę. Do Świątyni prowadzi wąska ścieżka gdzieniegdzie przeplatana kamiennymi schodami, albo stromymi zejściami. Powoli zapada zmierzch, a my staramy się nie uronić ani chwili.

Po dziesięciu minutach spokojnego marszu docieramy do Świątynia Gunung Kawi.  Położona jest w wąwozie nad brzegiem rzeki Pakersan. Pura Gunung Kawi składa się z  dziesięciu grobowców wykutych w skałach. Ponoć jest to pomnik dla króla Anak Wunksu z dynastii Udayana i jego ulubionych królowych, które popełniły grupowe samobójstwo po jego śmierci….

Udało nam się zrobić kilka zdjęć zanim zapadła ciemność, a wraz z nią obudziły się odgłosy dżungli. Z pewnością było to piękne   zakończenie jakże obfitującego w nowe doznania dnia 😉

 

Bali Pura Gunung Kawi 1

Bali Pura Gunung Kawi 2

Bali Pura Gunung Kawi 3

Bali Pura Gunung Kawi 4

Bali Pura Gunung Kawi 5

Bali Pura Gunung Kawi 8

Bali Pura Gunung Kawi 10

Bali Pura Gunung Kawi 11

Bali Pura Gunung Kawi 12

Bali Pura Gunung Kawi 13

Bali Pura Gunung Kawi 14

Bali Pura Gunung Kawi 15

Bali Pura Gunung Kawi 16

Bali Pura Gunung Kawi 17

Pura Gunung Kawi 6

Pura Gunung Kawi 7

By |2017-12-12T13:42:38+00:00lipiec 10th, 2014|Bali, Podróże|0 komentarzy

Autor:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.